O firmie

Kilka słów o firmie AKWA czyli: Profesjonalne przygotowanie oraz uzdatnianie wody

Firma AKWA oferuje usługi, serwis oraz urządzenia do uzdatniania wody. Sprzedajemy i serwisujemy urządzenia do filtracji, odżelaziania, odmanganiania, zmiękczania, dekarbonizacji, demineralizacji oraz dezynfekcji wody.

Produkcja i montaż urządzeń do uzdatniania wody

AKWA to polska firma, która działa na rynku od 1999 roku. Siedziba firmy mieści się w Radomiu, a nasza działalność rozciąga się na teren niemal całej Polski. Od wielu lat projektujemy, dobieramy i montujemy urządzenia do uzdatniania wody.

Zdobyliśmy bardzo bogate doświadczenie, potwierdzone szeroką listą referencyjną, obejmującą polskie zakłady przemysłu rolno-spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego i elektronicznego. Oferowane urządzenia do uzdatniania wody są w produkowane we Francji i w Polsce. Część z nich jest przez nas w Polsce montowana.

Urządzenia do uzdatniania wody dostosowane do wymogów polskiego rynku

Specyfika występującej w Polsce wody powoduje to, że niektóre urządzenia do jej uzdatniania zostały wyprodukowane specjalnie na nasz rynek. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają certyfikaty Urzędu Dozoru Technicznego oraz atesty Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

Serwis instalacji uzdatniania wody

Jednym z największych atutów firmy AKWA jest doskonale rozbudowany i niezawodny serwis przemysłowych urządzeń do uzdatniania wody wszystkich producentów. Dlatego nie obawiamy się obsługi oraz serwisu nawet najtrudniejszych instalacji, położonych w różnych zakątkach Polski.

 

Firma AKWA oferuje urządzenia do mechanicznego uzdatniania wody przeznaczone na rynek polski

Oferta firmy AKWA w zakresie instalacji przeznaczonych do uzdatniania wody skierowana jest dla firm, przemysłu, instytucji oraz dla gospodarstw domowych.

Filtry na wymienne wkłady AQUA

Filtry z wymiennymi wkładami AQUA są powszechnie stosowane w Polsce, szczególnie w instalacjach domowych ze względu na atrakcyjną cenę, estetyczny wygląd, bardzo wysoką skuteczność filtracji oraz prostą obsługę.

Przeznaczenie: instalacje domowe oraz o niewielkich wydajnościach.

Filtry wody na wymienne wkłady CINTROPUR

Filtry z wkładami wymiennymi CINTROPUR mają szerokie zastosowanie w instalacjach przemysłowych oraz domowych. Te belgijskie filtry wykonane są z tworzywa wysokiej jakości. Posiadają wkłady filtracyjne bardzo dobrej jakości. Całość zapewnia wysoki poziom filtracji.

Wbudowany mechanizm filtrujący CINTROPUR poddaje wodę zawirowaniu dzięki specjalnym łopatkom. Większe zanieczyszczenia osadzają się na dnie kielicha bez blokowania wkładu filtracyjnego. Rękaw filtrujący umożliwia dokładniejsze filtrowanie wody, co wpływa na skuteczność filtrowania wody.

Przeznaczenie: branża spożywcza oraz oczyszczanie wody pitnej. Ochrona instalacji sanitarnych i systemów nawadniających, zasilanych wodą miejską, ze studni albo deszczówką. Zabezpieczanie instalacji uzdatniania wody. Wstępne filtrowanie wody, która wymaga zmiękczania, osmozy, naświetlania UV.

Automatyczne filtry mechaniczne wody

Filtry całkowicie automatyczne produkowane ze stali nierdzewnej mają wkłady filtracyjne ze stali nierdzewnej albo z niklu. Wyposażone zostały w unikalny mechanizm samoczyszczący. Wkład filtracyjny jest na bieżąco czyszczony osprzętem ruchomym. Zespół zaworów automatycznych samoczynnie usuwa nagromadzoną w kielichu filtra zawiesinę.

Przeznaczenie: bardzo szerokie zastosowanie w procesie filtracji różnych mediów przemysłowych i chłodniczych. Oczyszczanie wody z ujęć rzecznych.

Odżelaziacze i odmanganiacze wody

Oferujemy unikalną na rynku polskim gamę urządzeń do odżelaziania i odmanganiania wody, która przeznaczona jest do zastosowań domowych i przemysłowych. Odżelaziacze posiadają nowoczesną masę katalityczno-filtracyjną.

Masa katalityczno-filtracyjna l R 97 pozwala na bardzo skuteczne odżelazianie oraz odmanganianie w zakresie wysokich prędkości filtracji – nawet do 20 m/h. Masa jest przy tym wyjątkowo lekka (0,8 kg/dm). Pozwala bardzo łatwo usunąć żelazo i pozostałe zanieczyszczenia w procesie płukania wstecznego. Objętość oraz natężenie przepływu wody płuczącej są przez to wyjątkowo ekonomiczne.

Przeznaczenie: instalacje domowe, szerokie zastosowania przemysłowe.

Filtry jonowymienne – zmiękczacze AKWA

Zmiękczacze wody AKWA oparte są konstrukcyjnie na najnowszych oraz najlepszych dostępnych na rynku masach jonowymiennych. Charakteryzują się one bardzo skuteczną wydajnością i równie dużą pojemnością jonowymienną. Przekłada się to na wysoką ekonomię użytkowania naszych zmiękczaczy, ponieważ regeneracja masy jonowymiennej odbywa się przy wykorzystaniu bardzo małych ilości soli.

Sterowanie urządzeniami do zmiękczania wody AKWA zapewniają bardzo nowoczesne, niezawodne i skuteczne głowice elektromechaniczne. Mechanizm poruszania tłoka przy pomocy silnika elektrycznego sprawia, że urządzenia AKWA są odporne na wodę zażelazioną, twardą i o zwiększonej ilości zawiesiny.

Firma AKWA dostarcza na rynek polski kompletne urządzenia z układem sterowania, kolumnami wypełnionymi złożem jonowymiennym , wyposażone w zbiorniki soli.

Zmiękczacze AKWA – dostępne wersje

  • Zmiękczacze SIMPLEX z pojedynczą kolumną, oferowane są w dwóch wariantach:
    • Simplex CF – atrakcyjna cenowo wersja czasowa,
    • Simplex VF – ekonomiczna w eksploatacji wersja objętościowa.
  • Zmiękczacze DUPLEX z dwoma kolumnami – wyposażone w aparat kontroli przepływu, który zarządza uruchomieniem regeneracji, co prowadzi do ekonomicznego zużycia soli.

Zmiękczacze domowe wody

Posiadamy bogaty asortyment zmiękczaczy wody, przeznaczonych do eksploatacji domowej. Zmiękczacze AKWA charakteryzują się długą żywotnością, wysokimi parametrami technicznymi i doskonałą jakością. Wysoka estetyka wykonania tych urządzeń ułatwia umieszczenie we wnętrzach mieszkalnych.

Domowe urządzenia AKWA produkowane są w wersji pojedynczej – czasowej CF lub objętościowej VF. Instalacje zmiękczające posiadają zintegrowany w zintegrowanej kompaktowej obudowie zbiornik żywicy i soli, dzięki czemu zajmują bardzo małą powierzchnię. Zmiękczacze domowe standardowo wyposażone są w regulator twardości wody.

Przeznaczenie: instalacje domowe.

Systemy dozujące ETATRON

Systemy ETATRON wyposażone są w wodomierz kontaktowy, który steruje pracą elektromagnetycznej pompy dozującej; pompę dozującą, zawór stopowy oraz zawór wtryskowy. Wszystkie elementy systemu ETATRON zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniając jego bezawaryjną pracę.

Urządzenia ETATRON mogą być w dowolny sposób konfigurowane. Pozwala to na dawkowanie dowolnych ilości  składników chemicznych. Pompy dozujące układów ETATRON mają specyficzne, unikalne uszczelnienia, które umożliwia dozowanie także bardzo wyszukanych substancji chemicznych – bez groźby uszkodzenia uszczelek!

Systemy ETATRON produkowane są w wersjach przeznaczonych do wody gorącej oraz do wody zimnej.

Urządzenia dekarbonizujące wodę

Oferujemy urządzenia dekarbonizujące wodę na drodze wymiany kationowej oraz anionowej w wielu wersjach. Ich podstawowe zalety to precyzja wykonania, niezawodność działania i bardzo dobre parametry pracy.

Stacje demineralizacji wody na drodze wymiany jonowej

Firma AKWA produkuje szeroką gamę instalacji demineralizujących w oparciu o wymianę jonową. Wszystkie nasze urządzenia demineralizujące wodę zaprojektowane i zbudowane zostały z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć hydrauliki oraz chemii.

Urządzenia odwróconej osmozy wody

Filtry odwróconej osmozy to nasze sztandarowe urządzenia. Filtry osmotyczne wykonujemy z niezwykłą precyzją oraz starannością na konkretne zamówienie klienta. Produkujemy je ze znakomitych materiałów z wykorzystaniem podzespołów pochodzących od najlepszych dostawców.

Osmozery AKWA charakteryzują się wysokim stopniem odrzutu, gwarantując bardzo wysoką jakość uzyskiwanej wody zdemineralizowanej. Zastosowany wysoki procent przemiany sprawia, że urządzenia osmotyczne charakteryzują się wysoką ekonomią eksploatacji, ponieważ produkują niewielką ilość koncentratu.

Wszystkie osmozery AKWA wyposażone zostały w unikalny system rozcieńczania stężenia soli po obydwu stronach membran po zakończeniu pracy. Pozwala to nam na udzielenie bardzo długiej gwarancji na nasze urządzenia oraz membrany osmotyczne.

Filtry odwróconej osmozy AKWA sterowane są procesorami elektronicznymi. Wszystkie funkcje i nastawy są dostępne po przyciśnięciu odpowiednich przycisków. Osmozery wykonywane są w różnych standardach.

Przeznaczenie: gospodarstwa domowe oraz instalacje laboratoryjne o niewielkich wydajnościach (bez pomp). Przemysł rolno-spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny i elektroniczny.

Urządzenia do demineralizacji wody dla kotłowni oraz turbin parowych

Bezawaryjność oraz ekonomia eksploatacji kotłowni parowych, a także wysokociśnieniowych turbin parowych zależy przede wszystkim od zastosowanych rozwiązań, które powinny chronić elementy wszelkich obiegów ciepłowniczych.

Podstawą wydłużenia czasu pracy urządzeń ciepłowniczych jest miedzy innymi spełnienie wymogów technicznych producentów kotłów oraz zapewnienie odpowiedniej jakości wody zasilającej, obiegowej i uzupełniającej.

Zapewniamy spełnienie odpowiednich norm w zakresie demineralizacji wody kotłowej przy zachowaniu wysokiego poziomu ochrony antykorozyjnej, redukcję osadzania się kamienia kotłowego oraz pienienia się wody.

Rozwiążemy Twój problem, związany z używaniem wody

Bogaty asortyment urządzeń pozwala nam na rozwiązanie większości problemów, które dotyczą użytkowania wody. Specjaliści firmy AKWA są gotowi, by odpowiedzieć na każde pytania w dziedzinie uzdatniania wody.

Zapraszamy do współpracy!