Czy na pewno mamy świadomość jaką wodę pijemy na co dzień?

Bardzo często wykorzystując do różnego celu wodę w naszych domach możemy spotkać się różnego rodzaju niepokojącymi objawami takim jak rdzawe ślady na pranych ubraniach, dziwny smak herbaty czy nieprzyjemny zapach pochodzący ewidentnie od wody. Nikt z nas nie może mieć niestety żadnej pewności co do tego, jaka woda leci z domowych kranów i nawet najszczersze deklaracje miejskich wodociągów nie są w stanie zagwarantować nam stuprocentowej czystości wody oraz braku jej jakichkolwiek zanieczyszczeń. W celu zdobycia pewności, co do jakości wody, którą będziemy wykorzystywać my i nasza rodzina warto postawić na dodatkowe zabezpieczenie w postaci montowanych w domu filtrów do wody i urządzeń do dezynfekcji wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie lub chemicznie.

Kiedy i dlaczego woda wymaga dezynfekcji i uzdatnienia?

Z wodą jest tak, że pozornie może wyglądać na czystą, ale jako, że jest to świetny rozpuszczalnik, może zawierać sporo szkodliwych dla zdrowia substancji. Dlatego też tak ważne są dezynfekcja i uzdatnianie wody. Za pomocą specjalnych filtrów możliwe jest zatrzymanie przemysłowych zanieczyszczeń. Pijąc wodę z kranu, do organizmu trafiają chlor, kadm ołów i mangan. Woda zanieczyszczona bywa także niklem, siarczanami i fluorem. Mogą znaleźć się w niej także najróżniejsze patogeny.

Czy woda wymaga dezynfekcji?
Czy woda wymaga dezynfekcji? To ważne pytanie, które często stawiamy sobie w naszych domach.

Jak zbadać czy woda, którą używamy w domu jest czysta mikrobiologicznie?

Bezpieczna i czysta mikrobiologicznie woda to podstawa jeśli chodzi o zachowanie zdrowia. Profesjonalne badanie wody jest konieczne do oceny jej przydatności do spożycia oraz do dobrania właściwego urządzenia uzdatniającego. Jeśli badania fizykochemiczne wody i ścieków wykażą zanieczyszczenia, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości systemów do dezynfekcji i uzdatniania wody. Dezynfekcja wody z użyciem lamp UV pozwala na zniszczenie wszystkich żywych i przetrwalnikowych form organizmów patogennych. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby wprowadzania do wody żadnych chemikaliów, nie zmienia się też smak ani zapach wody. Nie dochodzi również do zmiany składu fizyczno-chemicznego wody.

Woda prosto z kranu czy wymaga dezynfekcji?
To ważne dla naszego zdrowia aby stosować w domu odpowiednie urządzenia do uzdatniania wody!

Pamiętajmy, że wskazaniami do dezynfekcji i uzdatniania wody mogą być przede wszystkim: jej mętność, dziwny smak, nieprzyjemny zapach, podrażnienia skóry, rdzawe ślady na przyborach sanitarnych lub na ubraniach po praniu, szary lub biały nalot na armaturze lub naczyniach, zatrucie lub inne niepokojące obawy.

Call Now Button